Życie w mieście ma wiele plusów. To przede wszystkim możliwości jakie daje nam rynek pracy, rozrywki i kultury. To bliskość ważnych dla nas miejsc, która ułatwia nam załatwianie setek codziennych spraw. Jednak życie w mieście to również przebywanie w otoczeniu ogromnych budynków, samochodów, zakorkowanych ulic i… zanieczyszczeń – nie tylko tych, które da się zauważyć gołym okiem. Nieodłącznym towarzyszem miejskiego życia jest smog. Powstaje gdy powietrze zanieczyszczone jest dużą ilością dymu, spalin, metali ciężkich itp. czyli wszystkim tym, co w wielkim mieście spotykamy na każdym kroku. Wystarczy tylko spojrzeć na to ile samochodów porusza się po drogach lub pomyśleć o zimach, w których przez kilka miesięcy ogrzewamy się ciepłem z domowych pieców i kominków. Smog to niewidoczny wróg dla naszej cery i zdrowia. Niestety, często przez nas lekceważony, a przecież kilkudziesięciu minutowy spacer w jego towarzystwie to tak jak wypalenie kilku papierosów. A co na to nasza skóra?


Antysmog
Smog nie tylko niekorzystnie wpływa na stan naszej skóry, ale i na jej wygląd. Sprawia, że znacznie szybciej się starzeje i jest bardziej podatna na zmiany takie jak: trądzik, alergie, przebarwienia. Staje się sucha i szorstka. Oczywiście, najlepszym sposobem na zapobieganie negatywnemu wpływowi jest unikanie smogu, jednak czy obecnie to w ogóle możliwe? Starajmy się jednak ograniczyć przebywanie na zewnątrz w dni, w których poziom zanieczyszczenia jest największy, a jeżeli wyjście z domu jest nieuniknione, postarajmy się w jak największym stopniu chronić naszą skórę. Antyoksydacyjna tarcza to podstawa! Warto zaopatrzyć się w kosmetyki, które mają za zadanie wspierać bariery ochronne skóry, neutralizować zagrożenia i hamować zniszczenia wywołane przez zanieczyszczenia środowiskowe. Za odpowiednią pielęgnację, dostosowaną do miejskich potrzeb, skóra odwdzięczy się zdrowym wyglądem. Marka ALKEMIE opracowała linię Me&The City, która za zadanie ma pielęgnować cerę odwodnioną, niedotlenioną, narażoną na działanie stresu cywilizacyjnego i cyfrowe zanieczyszczenia. Krem TOWN-DE STRESS stworzony został z myślą o uderzeniowej terapii detoksykującej i kompleksowym wsparciu osób mieszkających w dużych miastach. Zawiera wyjątkową kombinację składników o działaniu antyoksydacyjnym, detoksykującym, odstresowującym, rewitalizującym i nawilżającym. DIGITAL REHAB to wysoce skoncentrowany booster składników przywracających witalność i równowagę skóry u osób przemęczonych, spędzających dużo czasu przed ekranami i monitorami, wśród zanieczyszczeń cyfrowych i cywilizacyjnych. Jego zadaniem jest regulacja biochemicznych procesów skóry, zaburzonych w wyniku stresu środowiskowego oraz szkodliwego promieniowania emitowanego przez ekrany telewizorów, smartfonów, tabletów i laptopów (tzw. blue light). To domowa pielęgnacja, którą możesz wpisać w każdy poranek i wieczór. Jednak wiadomo, że nasze codzienne życie to częste przebywanie na zewnątrz, dlatego po całym dniu spędzonym w mieście, zadbaj również o prawidłowe oczyszczenie skóry. W tym pomoże Ekstremalnie łagodna pianka do mycia i demakijażu twarzy Foa-m my god! od ALKEMIE.

Zawarty w niej kompleks siedmiu ziół, został opracowany na bazie tajników medycyny chińskiej, stanowi „biologiczną tarczę ochronną”, która zapobiega negatywnemu działaniu zanieczyszczonego środowiska, detergentów i innych czynników drażniących. Nie zwlekaj, najlepiej zrób to od razu po powrocie do domu, podaruj sobie kilka dodatkowych godzin bez zanieczyszczeń. Dodatkowo, jeśli posiadasz, włącz oczyszczacz powietrza. Możesz też zadbać o to, by w Twojej domowej przestrzeni znalazły się oczyszczające powietrze rośliny. Bez względu na to, jaką ochronę przed smogiem i jego negatywnymi skutkami wybierzesz, pamiętaj o tym, że zadbana skóra, to zdrowa skóra, wolna od zanieczyszczeń!

 Źródło: Materiały prasowe