usmiech

Wypróbuj domowych zabiegów

Na rynku roi się od domowych kuracji wybielających zęby. Wśród nich znajdziemy paski wybielające oraz żele z nakładkami. Paski są pokryte żelem wybielającym, który usuwa przebarwienia szkliwa. Paski przykleja się na zęby przez ok.2 tygodnie, codziennie na ok. 30 min. Różnice możemy zauważyć już po drugiej aplikacji. Koszt pasków to ok.50 zł. W przypadku żeli z nakładkami proces jest nieco bardziej złożony, składa się z dwóch faz. Pierwszą z nich jest dokładne umycie zębów żelem aktywizującym. Druga faza to nałożenie specjalnie przygotowanych nakładek z żelem , które trzyma się ok. 20 minut. Zabieg powinien być wykonywany 2 razy dziennie, przez zalecany na opakowaniu czas trwania kuracji.

Nie stosuj sody oczyszczonej

Dużą popularnością ostatnimi czasy cieszy się soda oczyszczona jako naturalny środek wybielający zęby. Sodę stosuje się pukając jamę ustną roztworem z jej użyciem , bądź mieszając z pastą do zębów. Soda posiada właściwości ścierne, wizualnie daje efekt wybielonych zębów, natomiast w dużym stopniu niszczy nasze szkliwo, co jest skutkiem nieodwracalnym. Dlatego sodzie powiedźmy stanowcze NIE.

Działaj bananem

Metoda wybielania zębów skórką od banana jest bezpieczna i zdrowa dla zębów. Kup w sklepie dojrzałego banana, zawiera on bardzo dużo minerałów i witamin,ponadto nie ściera szkliwa. Nacieraj skórką od banana zęby przez ok.20 minut. Za sprawą zawartych w skórce banana minerałów nasze zęby będą jaśniejsze i odzyskają naturalną biel.

Wybieraj skuteczne i bezpieczne metody wybielające, to pozwoli zachować ci śnieżnobiały i zdrowy uśmiech.