Każdy z nas ma swoje ulubione zapachy, które kojarzą nam się wyłącznie z okresem zimowym i przygotowaniami do Świąt. Aromaty w ciągu jednej chwili potrafią wywołać w nas pozytywne bądź negatywne emocje. Świąteczny czas kojarzy nam się głównie z nutami piernika, suszonymi jabłkami, goździkami czy mandarynkami. Zimą także częściej sięgamy po przyjemne ciepłe karmelowe nuty. Jak wprowadzić w domu Świąteczny nastrój i oddać się chwili relaksu? O tym przekonacie się czytając ten artykuł.

Woski i kominki

Producenci wosków i świec prześcigają się w pomysłach na Świąteczne mieszanki zapachowe. Najczęstsze kompozycje składają się z aromatu słodkich i kremowych wanilii, woni iglastego drzewka oraz kadzideł. Wystarczy odrobinę wosku rozgrzać w specjalnym kominku, by poczuć w całym pomieszczeniu magię Świąt. Koszty wosków wahają się od 6 do 9 zł.

Elektryczne odświeżacze powietrza

Odświeżacze powietrza możemy dostać w większości supermarketów, mają dostosowaną intensywność zapachu. Dostępne są razem z wkładami, chociaż możemy je dowolnie wymieniać. W elektrycznych odświeżaczach przeważają zapachy sosnowe, jodłowe.

Świąteczne aromaty na Twojej skórze

Oczywiście jeśli chcemy otulić się zapachem Świąt, możemy sięgnąć także po balsamy, mleczka oraz masła do ciała o korzennych i słodkich aromatach. W ziemie zdecydowanie sięgamy po cięższe aromaty, dlatego w kosmetykach przeważają nuty czekoladowe i truflowe. Dodatkowo oprócz aromatycznego zapachu, świetnie nawilżają ciało.

Olejki eteryczne

Świetnym rozwiązaniem jest stworzenie własnej zapachowej mgiełki, wystarczy kupić wybrany olejek eteryczny np. cytrusowy i dodać parę kropel do litra wody. Mgiełkę najlepiej trzymać w butelce z atomizerem, możemy nią także spryskać pościel, dzięki czemu cały dom będzie pachniał Świętami.