Sucha skóra może towarzyszyć nam przez całe życie, występować okresowo lub przyjść z wiekiem. Jej występowaniu sprzyjają czynniki atmosferyczne takie jak wiatr, mróz lub słońce, niedostateczna ilość gruczołów łojowych lub zła pielęgnacja. Jak rozpoznać skórę suchą, po jakie kosmetyki pielęgnacyjne sięgnąć i kiedy je stosować? Na co zwracać uwagę aby nasza skóra nadmiernie się nie przesuszała? Sprawdź nasze porady!

Sucha skóra najczęściej charakteryzuje się łuszczeniem, uczuciem ściągnięcia zwłaszcza po umyciu, pękającymi naczynkami, jest skłonna do podrażnień oraz alergii, pojawiają się na niej przedwcześnie drobne zmarszczki, skóra pozbawiona jest elastyczności i szybko wiotczeje.

Pielęgnacja skóry suchej powinna opierać się na nawilżeniu, odżywieniu oraz wzmocnieniu bariery ochronnej naszego naskórka. Kremy powinny zawierać naturalne składniki nawilżające takie jak kwasy tłuszczowe, witaminę E , aloes, miód, kwas hialuronowy, kwas glikolowy, glicerynę, alantoinę, algi, panthenol , mocznik. Jeśli nie udało Ci się znaleźć odpowiedniego kremu z dużą zawartością substancji nawilżających i odżywiających sięgnij po półprodukty i mieszaj je sama ze swoim kremem. Najlepsze to kwas hialuronowy, gliceryna roślinna, kolagen, mocznik oraz zatężony wyciąg z aloesu, olej jojoba oraz ze słodkich migdałów. Cennym dodatkiem do kremów i balsamów w pielęgnacji skóry suchej są probiotyki i prebiotyki. Więcej informacji na ich temat znajdziesz w artykule:
Probiotyki i prebiotyki w kosmetykach w jaki sposób nam pomagają?