Opryszczka wywołana jest wirusem może dotknąć każdego z nas. Z dniem zarażenia się wirus zostaje w organizmie do końca życia. Wirusem zarażonych jest ok. 80% ludzi, większości z nas ujawnia się poprzez widocznego pęcherzyka na ustach. Objawia się najczęściej w momencie osłabienia organizmu i z powodu częstego stresu. Pierwszymi objawami opryszczki jest mrowienie i swędzenie w miejscu, w którym powstanie. Wtedy jak najszybciej należy się przeciwstawić. Aby się przed nią bronić uzupełniajmy naszą codzienną dietę w witaminy C, B6 i B12. Dostarczmy organizmowi żywe kultury bakterie w postaci jogurtów, czy kefirów. Stosujmy pomadki ochronne, które mają właściwości przeciwzapalne i lecznicze. Stosuj domowe sposoby na pozbycie się opryszczki oto najpopularniejsze z nich:

  • Kuracja czosnkowa- przykładaj czosnek i wcieraj w miejsce opryszczki, to zahamuje rozwój wirusa.
  • Przykładaj plaster cebuli do opryszczki lub też przyklej mały kawałeczek, często zmieniaj okład cebula jest równie skuteczna jak kuracja czosnkowa.

Face of a Pretty young woman with finger at lips - on white background

  • Wacik i spirytus salicylowy w dłoń metoda ta powoduje, iż wirus się wycofuje pozostawiając jedynie strupek jest to bolesny, ale skuteczny sposób.
  • Smaruj wargi miodem lipowym, bowiem ma właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne.
  • Należy pamiętać o tym, iż opryszczka jest zakaźna, dlatego unikajmy całowania innych osób, po dotknięciu zmiany skórnej myjmy ręce, nie rozdrapujmy strupków możemy przez, to rozprzestrzenić wirus.

Nie lekceważmy objawów oraz defektu powstałego na wskutek opryszczki może, to spowodować poważne konsekwencje.