Wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne alg znane są już wieków i mają swoje odzwierciedlenie w powracających trendach kosmetycznych. Te morskie organizmy to cenne źródło wielu witam  i składników mineralnych, korzystanie wpływających na kondycję naszej skóry. Mają w swoim składzie wszystko to, czego zapragnie nasza skóra. Posiadają jednak swoje tajne mechanizmy, o których wiedzą nieliczni… 

Od tysiąca lat obserwuje się dobroczynne działania alg dla skóry i zdrowego ciała. Algi (inaczej glony) to unikalne rośliny wodne, osiągające wielkość od kilku milimetrów do kilku metrów. Można spotkać je w oceanach, morzach, jeziorach, rzekach i wszędzie tam, gdzie sprzyja im wodne środowisko. Gromadzą niemal wszystkie pierwiastki, dlatego znajdują zastosowanie w produkcji kosmetyków.

Co zawierają algi?
Algi zawierają wszystkie minerały obecne w wodzie, które są łatwo przyswajalne przez człowieka. Ich właściwości różnią się w zależności od rodzaju, jednak część składników jest wspólnych dla różnych gatunków tej rośliny. Algi skupiają w sobie: cynk, magnez, miedź, mangan, potas, wapń i brom. Dodatkowo rośliny morskie mają w sobie dużą ilość jodu. Są także cennym źródłem witamin, m.in.: beta-karotenu (prowitaminy A), witaminy z grupy B, witaminy C, E oraz K. Jak wynika z wieloletnich obserwacji to jeden z najciekawszych i najsilniejszych składników aktywnych i ekstraktów pochodzenia morskiego.

Unikalne zastosowanie w kosmetyce
Wykorzystanie alg w kosmetyce wynika przede wszystkim z tego, że ich wyjątkowa budowa komórkowa zapewnia szybkie i skuteczne efekty pielęgnacyjne.Jest bardzo zbliżona do struktury ludzkiej plazmy, dzięki czemu umożliwia docieranie wszystkich cennych składników znajdujących się w algach bezpośrednio do skóry właściwej. Kosmetyki z algami znane są głównie z właściwości opóźniania procesu starzenia skóry oraz jej intensywnej regeneracji. Idealnie sprawdzą się uosób narażonych na działanie szkodliwych wolnych rodników, z którymi spotykamy się każdego dnia.

Morski eliksir bogaty w dobrodziejstwa mórz i oceanów
Marka MedexBio Science Cosmetics wykorzystała najcenniejsze morskie dobrodziejstwa i zamknęła je w wyjątkowym eliksirze CremeRiche De L’Ocean. Wiodącymi składnikami są mikroalgi czerwone i brązowe pozyskiwane z wód wybrzeża Atlantyku– źródła protein, soli mineralnych, witamin A i B12, niezbędnych do hamowania procesów starzenia. Najcenniejsze w eliksirze jest jednak tajne działanie delikatnych mikroalg, które naturalnie są wystawione na niszczącą radiację UV i promienie słoneczne na otwartym morzu przez ponad 12 godzin, dlatego wyspecjalizowały się w skutecznej ochronie przed niszczącym działaniem promieniowania. Nie ma bardziej wyspecjalizowanych mikroorganizmów w protekcji przeciwsłonecznej! Warto podkreślić, że filtry UV nie wystarczą, jeśli skóra nie będzie odpowiednio zabezpieczona przed, w trakcie i po opalaniu.  Ostatnie badania wykazują, że taka mieszanka alg chroni skórę także przez szkodliwym działaniem środków powierzchniowo – czynnych w kosmetykach. Krem zawiera humektanty – substancje higroskopijne silnie nawilżające, których struktura pozwala na absorbowanie i zatrzymywanie wody z otoczenia.

Ten morski eliksir dedykowany jest dla skór: wrażliwych, suchych, odwodnionych, dojrzały i po opalaniu.Zawiera morskie- trio-oksydacyjne bazujące na komórkach macierzystych ekstraktów z alg, naturalnej prowitaminie A i ekocertyfikowanym emulgatorze. Dzięki temu kompleksowi działamy trójtorowo – prewencyjnie – antyoksydacyjnie, naprawczo po uszkodzeniach UV oraz wzmacniająco na mechanizmy obronne skóry przez 24 godziny na dobę.

Źródło: Materiały prasowe