Każda przyszła mama, która nosi pod sercem dziecko, z jednej strony strasznie się niecierpliwi, z drugiej zauważa – patrząc na swój brzuszek – jak czas szybko leci. Do porodu warto dobrze się przygotować, podobnie jak do kolejnych tygodni, które po nim nastąpią, a które upłyną na intensywnej opiece nad noworodkiem. Wśród niezbędnych akcesoriów na pierwsze miesiące po porodzie powinny znaleźć się produkty zarówno dla świeżo upieczonej mamy, jak i dla jej malucha. Poniżej parę wskazówek odnośnie tego, czego nie może zabraknąć na podorędziu w tym newralgicznym okresie.

Mleko modyfikowane hipoalergiczne

Nie od dziś wiadomo, że pokarm mamy jest najzdrowszy i najbardziej wartościowy dla dziecka. Jednak niektóre kobiety, głównie z powodu komplikacji zdrowotnych, mają problem z produkcją pokarmu. W takich sytuacjach najlepszym wyjściem będzie mleko modyfikowane. Produkt jest starannie przygotowany i hipoalergiczny, dzięki czemu nie uczula niemowląt, dostarczając mu niezbędnych składników odżywczych w ciągu pierwszych miesięcy życia. 

Olejek lub krem na ciemieniuchę

Preparaty przygotowane specjalnie w celu pielęgnacji delikatnej skóry głowy niemowlęcia działają łagodząco na florę bakteryjną, podrażnienia, a także łuskę łojotokową. Powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego domu, w którym właśnie pojawił się noworodek.

Wkładki, majtki i podkłady poporodowe

Te akcesoria, które oferuje niemal każda apteka internetowa, sprawdzą się dla świeżo upieczonej mamy w okresie krótko po porodzie oraz w połogu. Organizm, wymęczony po długich miesiącach ciąży i po porodzie, który jest nie lada wysiłkiem dla kobiety, oczyszcza się i regeneruje. Dlatego też kobiecie potrzebne są niezawodne i przewiewne akcesoria higieniczne.