Popękane pięty to problem wielu z nas, występuje on głównie w lecie, gdy stopy są bardzo suche. Pięty pękają również gdy nosisz niewłaściwe buty,masz nadwagę lub stosujesz nieodpowiednią pielęgnacje. Problemu pękających pięt nie powinniśmy lekceważyć, może to doprowadzić do poważnych zakażeń i infekcji. Jak zapobiec pękaniu stóp? Jak o nie dbać każdego dnia? Przeczytaj kilka poniższych rad a ten problem nie będzie Cię już dotyczył.

Po pierwsze wylecz!

Jeśli dotyczy Cię problem pękających stóp wybierz się do specjalisty dermatologa. Leczenie pięt jest zwykle bardzo długotrwałe. Po zaleczeniu stosuj się do poniższych rad, inaczej problem może powrócić.

Po drugie peeling!

Przed peelingiem namocz stopy w wodzie z dodatkiem soli. Zrób delikatny peeling stóp, dzięki temu łatwiej będzie przedostać się substancjom aktywnym zawartym w kremie do Twojej skóry. Peeling wykonuj specjalnie dobranym pilnikiem, tarką lub wykorzystując np. zmieloną kawę.

Po trzecie nawilżenie!

Staraj się systematycznie nawilżać swoje pięty, stosuj krem specjalnie do tego przeznaczony lub zwykłą wazelinę. Kupując krem zwróć uwagę na zawartość mocznika w składzie, jest on bardzo pomocny w pielęgnacji stóp ze względu na swoje właściwości zmiękczające i złuszczające.

zdjęcie1Po czwarte pielęgnacja!

Pielęgnuj swoją skórę stóp każdego dnia. Serwuj im raz na tydzień domową maseczkę z oleju kokosowego, cytryny i olejku zapachowego. Mocz regularnie stopy w naparach np. z ziela krwawnika bądź nasion z kozieradki. Pamiętaj aby nosić wygodne i dopasowane obuwie, zawsze zakładaj przewiewne bawełniane skarpety.