Kto z nas nie marzy o pięknej sylwetce, która zjawiskowo prezentowałaby się w stroju kąpielowym czy szortach? Lato zbliża się wielkimi krokami, ale jest jeszcze czas, aby zająć się przygotowaniem ciała na wakacje. Co zdążymy zrobić w 3 miesiące?

Dieta z głową

3 miesiące to czas, po którym trudno oczekiwać cudów w kwestii odchudzania, ale nie znaczy to, że nie można osiągnąć wymiernych efektów. Pierwszym etapem mądrej diety powinno być oczyszczenie organizmu. Możesz to zrobić, wprowadzając dni „płynne”, np. co 3, 4 dni przez pierwsze 2 tygodnie. Jedz wtedy zupy, wyciskane soki i niesłodzone napoje, w pozostałe dni spożywaj posiłki normalnie, unikając jedynie fast-foodów, słodyczy i innej niezdrowej żywności.Utrzymanie takiego sposobu odżywiania może początkowo wydawać się trudne, ale już po 10 dniach osiągniesz pierwsze rezultaty w postaci wyrównania bilansu wolnego oraz rozpoczęcie zmniejszania tkanki tłuszczowej. Następnie możesz już przejść do właściwej części diety, która powinna opierać się na zasadzie: odchudzanie polega na ograniczeniu wartości kalorycznej posiłków, tak by spalać ich więcej, niż się zjada. Trzeba jednak pamiętać, że zapotrzebowanie na kalorie nie jest dla wszystkich takie samo, zależy bowiem od wieku, rodzaju pracy, stopnia aktywności fizycznej i wielu innych czynników. Dlatego plan odchudzania warto skonsultować z dietetykiem. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego.

Rusz się!

Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1 kg tygodniowo. Oznacza to, że przy rozsądnym, konsekwentnym podejściu do diety, w 3 miesiące możliwe jest zrzucenie nawet 10 kg! Oczywiście, niezbędne są także regularne i mądrze dobrane ćwiczenia. Godzina intensywnej aktywności fizycznej od czasu do czasu nie przyniesie tak dobrych efektów, co 15 minut co drugi dzień. Ważne jest także, aby wykonywane ćwiczenia nie były za każdym razem jednakowe. Jeśli zdecydujesz się pójść na siłownię, skorzystaj z pomocy profesjonalnego trenera. Sekwencje ćwiczeń wykonywane w domu możesz ułożyć samodzielnie korzystając z internetowych poradników lub kupując online usługę ułożenia planu specjalnie dla Ciebie.

Profesjonalna pomoc

Dieta i ćwiczenia to podstawa, jednak warto wspomóc tradycyjne sposoby odchudzania nowoczesnym zabiegiem w gabinecie medycyny estetycznej – szczególnie jeśli Twoim celem jest poprawa sylwetki w stosunkowo krótkim czasie. – Wiosna to czas, w którym wiele osób przychodzi do kliniki po pomoc w pozbyciu się defektów związanych z wyglądem ciała. Medycyna estetyczna nie jest magią, która jest w stanie sprostać temu zadaniu bez dodatkowego zaangażowania pacjenta w odchudzanie. Z pewnością możemy jednak pomóc w wymodelowaniu sylwetki– mówi dr Karolina Mołas z Kliniki Dr Mołas Medycyna Estetyczna i Antiaging w Piasecznie – Ultraskin II to nowej generacji urządzenie, które w swoim działaniu wykorzystuje technologię HIFU, czyli skupioną wiązkę fali ultradźwiękowej o dużym natężeniu. Jej koncentracja na trzech poziomach skutkuje miejscowym wytworzeniem wysokiej temperatury, która z kolei powoduje drobne mikrourazy. To stymuluje proces naprawczy skóry. Dodatkowo urządzenie daje możliwość precyzyjnego regulowania gęstości i długości impulsów, a więc zapewnia większą kontrolę i przewidywalność efektów– dodaje. W naturalny sposób, bez naruszania ciągłości skóry dochodzi zatem do poprawy jej jędrności, a to wpływa pozytywnie na wygląd ciała po lub w trakcie odchudzania. – Dodatkową zaletą urządzenia Ultraskin II jest fakt, iż doskonale nadaje się ono do redukcji miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej, którego nie da się usunąć za pomocą diety i ćwiczeń – podkreśla dr Mołas. W zależności od obszaru ciała, zabieg trwa od 30 do 60 minut i nie wymaga okresu rekonwalescencji.Pierwsze rezultaty widoczne są natychmiast, natomiast ostateczny efekt osiągany jest po upływie około 2-3 miesięcy. W sam raz na lato!

Źródło: Materiały prasowe