Planujesz odświeżyć swoją garderobę? Nie śledzisz najnowszych trendów mody i nie masz pojęcia, co będzie się nosić w tym sezonie? Nic się nie martw! Zajrzyj do naszego poradnika i zobacz, co w trawie piszczy.

Prostota i nowoczesność – spodnie z szerokimi nogawkami

W tym sezonie na topie będą proste spodnie z szerokimi nogawkami. Delikatne pastelowe kolory, w jakich będą wykonane, idealnie podkreślą coraz cieplejszą aurę na dworze i nadchodzące lato. Ponadto, spodnie będą chętnie zestawiane z marynarkami wykonanymi z tego samego wzoru i koloru. Takie zestawy dobrze wpływają na naszą sylwetkę, która optycznie się wyciąga i staje się zgrabniejsza. Modne spodnie z szerokimi nogawkami można znaleźć m.in. w sklepie internetowym Quiosque.pl.

Alternatywa dla spódnicy? Kombinezon – kobiecy szyk i klasa

Trend oparty na popularności kombinezonów przewijał się już w 2017 roku i będzie kontynuowany także w tym sezonie. Nic dziwnego – kombinezony potrafią bardzo korzystnie wpłynąć na naszą sylwetkę i poczuć się wygodnie. Bardziej casualowe kombinezony wykonane z bawełnianego czy dresowego materiału będą nadawać się na codzienne okazje. Natomiast bardziej eleganckie zestawy, z zaprasowanymi w kant nogawkami, warto zakładać na formalne okazje, na przykład na wesele znajomych.

Czego jeszcze nie może zabraknąć w kobiecej szafie w 2018 roku?

Dużym powodzeniem bez wątpienia cieszyć się będą spodnie damskie w pastelowej kolorystyce. Wiele kobiet będzie z przyjemnością wybierać spódnice wykonane ze zwiewnego materiału, czyniącego naszą sylwetkę bardziej eteryczną i lekką. Spódnice będą często zdobione artystycznymi, sprawiającymi wrażenie namalowanych wprost na tkaninie, kwiatami. Niektóre kolekcje będą z kolei nawiązywać do op-artu. Na najmodniejszych fasonach spódnic w sezonie wiosna/lato 2018 pojawiają się również elementy sztuki współczesnej, takie jak scenki wyjęte żywcem z komiksów. Dla kobiet śledzących najnowsze trendy sporym zaskoczeniem może być tendencja do pojawiania się przy spódnicach dłuższych frędzli. Szalenie ciekawy jest także motyw pawich piór. Nie sposób nie wspomnieć również o modzie na spódnice wykonane z przecieranego denimu, zarówno w jasnej, jak i ciemnej kolorystyce. Szeroki wybór modnych spódnic można znaleźć w sklepie online Quiosque spódnice.

Logomania i szał na napisy – inspiracje latami 90.

W tym sezonie projektanci chętnie sięgają po wzory i napisy doskonale znane z popkultury. Na odzieży będzie można znaleźć logotypy popularnych marek i koncernów, takich jak Pepsi czy Coca-Cola. Będą również nawiązania do napisów i logotypów firm związanych bezpośrednio z branżą odzieżową.