Włosy cienie i delikatne z natury są niskoporowate o ile nie są zniszczone i przesuszone nie wykazują cech wysokoporowatych włosów, które są uznawane za trudniejsze w pielęgnowaniu. Jesteś posiadaczką włosów cienkich, pozbawionych objętości i delikatnych z natury? Sprawdź nasze porady dotyczące pielęgnacji takiego typu włosów i ciesz się burzą pięknych, gęstych włosów!

Włosy cienkie i delikatne jakie są z natury?

Zazwyczaj są niskoporowate, gładkie i proste, niestety często są oklapnięte bez objętości oraz wydaje się ich bardzo mało. Nie można za to odmówić im blasku i lekkości, często przeradzającej się w puch.

Jakie metody mycia włosów stosować?

Tak jak w przypadku wielu typów włosów zalecane jest stosowanie delikatnych szamponów, nie posiadających w składzie silikonów, zwłaszcza tych ciężkich takich jak np. simethicone,trimethicone. Przed każdym myciem szamponem zawierającym w składzie SlS lub SELS należy rozcieńczyć go z wodą. Jeśli Twoje cienkie włosy dodatkowo szybko się przetłuszczają myj je na co dzień delikatnym szamponem, silniejszego używaj natomiast raz na tydzień lub dwa tygodnie. Wybieraj szampony przeznaczone to cienkich włosów, zwiększających objętość.