Cera wrażliwa to nie tylko sucha ale także może to być tłusta lub mieszana skóra. Skłonność do podrażnień, pękających naczynek lub alergii to utrapienie każdego kto posiada taki rodzaj skóry. Często nie wiadomo nawet do końca jaki czynnik miał wpływ na wywołanie tych objawów dlatego posiadaczki takiego typu cery muszą szczególnie uważać na składy kosmetyków lub czynniki atmosferyczne. Jak pielęgnować cerę wrażliwą aby ukoić ją oraz zaspokoić podstawowe potrzeby?

Peeling poproszę!

Każda skóra wymaga systematycznego złuszczania, nawet ta wrażliwa. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie peelingu enzymatycznego. Idealnie nadaje się on do skóry skłonnej do podrażnień, pamiętaj jednak, że lepiej kupić go w aptece.

Oczyszczanie skóry bez podrażnień na co dzień

Trudno jest osobom z wrażliwą skórą znaleźć odpowiedni żel do mycia twarzy, ponieważ zazwyczaj zawierają one w składzie SLS, który może wywoływać zaczerwienienia oraz wysuszenie delikatnej skóry. Świetnie w tej roli odnajdzie się za to żel do higieny intymnej, oczywiście nie zawierający drażniących składników ale w tym wypadku masz większą szansę na sukces niż znalezienie żelu do twarzy bez silnych detergentów. Możesz wypróbować także ostatnią nowość na rynku czyli olejki micelarne, dopiero wchodzą na polski rynek więc możesz mieć problem z dostępnością lub wysokim kosztem takiego produktu.

Krem, który nawilży i ukoi

Najlepszy będzie ten z apteki hypoalergiczny w jego składzie powinna znajdować się łagodząca alantoina oraz silnie nawilżający mocznik , dobrze, jeśli będzie zawierał kwasy omega-3 i omega-6 .