Każdy z nas chciałby zatrzymać młody wygląd oraz zdrowie na długie lata. Niestety w dzisiejszych czasach otoczeni licznymi czynnikami zewnętrznymi, które negatywnie wpływają na nasz wygląd ciężko zatrzymać oznaki upływającego czasu na naszej skórze, włosach czy paznokciach. Duży wpływ na nasze szybsze starzenie się  mają również nasze złe nawyki w codziennym życiu. Co najbardziej wpływa negatywnie na nasz wygląd ? Sprawdź!

1.Wolne rodniki

Obiektem ataków ze strony tych jonów lub atomów są nasze białka, DNA oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. To wpływa na pogorszenie się stanu naszej skóry, która traci elastyczność, pojawiają się na niej zmarszczki i wygląda starzej.

2.Promieniowanie słoneczne

Niestety promieniowanie słoneczne przenika przez naszą skórą i uszkadza nasze komórki, dodatkowo działa wysuszająco na skórę co często wpływa na szybsze pojawienie się zmarszczek. Jeśli chcesz zapewnić sobie odpowiednią ochronę konieczne jest stosowanie kremów z filtrem nie tylko w porze letniej ale również w zimie. Ważne jest również aby unikać zbytniego nasłonecznienia. Negatywnie wpływa na naszą skórę także solarium.

3.Zanieczyszczone powietrze

Chociaż w tym przypadku nie mamy dużego wpływu na otoczenie w, którym mieszkamy warto wiedzieć, że duży wpływ na powstawanie wolnych rodników w naszym organizmie mają spaliny. Zawierają one dużą dawkę metali ciężkich, które wraz z oddychaniem wnikają do naszego organizmu.

4.Niewłaściwa dieta

Jeśli nasz jadłospis opiera się w głównej mierze na przetworzonej żywności, brakuje w nim składników mineralnych, witamin, NNKT oraz antyoksydantów starzejemy się szybciej. Nasz organizm jest tak zbudowany, że w pierwszej kolejności dba o swoje podstawowe potrzeby, czyli  utrzymanie prawidłowego stanu narządów wewnętrznych. Wygląd naszej skóry, włosów i paznokci schodzi na dalszy plan, dlatego jeśli mało dostarczamy mu składników odżywczych z pożywieniem „oszczędza” je na ważniejsze organy.

5.Używki

Papierosy, alkohol, substancje odurzające a nawet kawa pita w dużej ilości negatywnie wpływa na nasz wygląd. Papierosy oraz substancje odurzające zawierają dużą ilość substancji toksycznych, które sieją spustoszenie w naszym organizmie, kawa oraz alkohol mają wpływ na jej odwodnienie i utratę elastyczności.

6.Stres

Można powiedzieć, że jest on nieodłącznym elementem naszego życia, ważne jest jednak aby umieć sobie z nim radzić w prawidłowy sposób. Pamiętaj o odpoczynku, odpowiedniej dawce snu oraz aktywności fizycznej, która pozwoli Ci uporać się z nagromadzonymi negatywnymi emocjami.