Często kłamstwa powtarzane z pokolenia na pokolenie powodują, że stają się one powszechnie uważane za prawdę. Tymczasem mity w jakie wierzymy narastają a my wierząc w nich wpędzamy się w błędne koło, z którego często trudno nam wyjść. Obalamy 5 popularnych mitów, w które większość z nas wierzy!

  1. Używając specjalnych kosmetyków lub zabiegów fryzjerskich możemy zwiększyć ilość mieszków włosowych na naszej głowie.

Ilość mieszków włosowych na naszej głowie jest już kształtowania w życiu płodowym, genetycznie. Nie jesteśmy w stanie wpłynąć na powstanie nowych meszków włosowych, możemy jedynie pobudzić wzrost cebulek już istniejących oraz wzmocnić ich i zapobiec nadmiernemu wypadaniu.

  1. Przy pomocy serum silikonowego lub innych olejków możemy skleić rozdwojone końcówki.

Niestety nie jest to prawdą, ponieważ nie da się naprawić uszkodzenia mechanicznego naszych włosów jakimi są rozdwojone końcówki. Możemy jedynie przy pomocy odpowiednich kosmetyków zabezpieczać je oraz sprawiać, że będzie się na nich tworzyła ochronna warstewka, chroniąca przed mechanicznymi uszkodzeniami.

  1. Włos, który wypadł wraz z cebulką już nie odrasta.

Jest to kolejny mit w, który wierzymy a jest absolutna nieprawdą. Włos przechodzi przez cztery fazy w swoim życiu. Anagen, Katagen, Telogen oraz Egzogen. W pierwszej fazie włos wzrasta, dwie kolejne to fazy przejściowe, natomiast w ostatniej włos wypada i jest zastępowany przez nową cebulkę włosa, który wyrasta na miejscu włosa, który wypadł.

  1. Podcinanie włosów sprawia, że szybciej rosną.

Tempo wzrostu włosa mamy już zapisane w genach, możemy jedynie trochę przyspieszyć ich wzrost stosując odpowiednią zdrową dietę oraz odżywiać cebulki włosowe np. poprzez stosowanie wcierek. Włos wyrasta z mieszków włosowych, dlatego obcięte końcówki nie mają żadnego wpływu na przyspieszenie wzrostu włosów, sprawiają jednak, że włosy wyglądają zdrowiej.

  1. Stosowanie silnych szamponów do włosów przetłuszczających się pomaga w walce z tym problemem.

Niestety stosując codziennie szampony z silnymi detergentami możemy narazić się na jeszcze bardziej wzmożone wydzielanie łoju rzez naszą skórę. Składniki takie jak SLS lub SLES stosowane zazwyczaj w szamponach mogą prowadzić do uszkodzenia płaszcza lipidowego , który działa ochronnie i jest naturalnie wytwarzany przez naszą skórę. W konsekwencji skóra, aby się chronić wytwarza jeszcze większą ilość łoju co zamyka błędne koło. W pielęgnacji włosów przetłuszczających się używaj szamponów, które oparte są na naturalnych środkach myjących, które oczyszczą włosy z zanieczyszczeń nie naruszając ich naturalnego płaszcza ochronnego.