Marzysz o gładkiej, jędrnej i wypielęgnowanej cerze bez niedoskonałości, ale wciąż nie możesz osiągnąć założonego celu? Sprawdź, bo być może Twój problem tkwi w źle przeprowadzonym oczyszczaniu twarzy! Poznaj 5 najczęstszych błędów, które sprawiają, że oczyszczanie skóry staje się mniej efektowne i skuteczne!

1.Zbyt często sięgasz po produkty oczyszczające, zawierające SLS lub SLES w składzie naruszając naturalną barierę ochronną naskórka. Narażasz się w ten sposób na szybszy rozwój bakterii na Twojej skórze, szybsze przesuszanie się jej a także wzmożone wytwarzanie sebum, co prowadzi do zatykania się porów i tworzenia nieestetycznych zaskórników. Pamiętaj, że nie liczy się ilość użytych kosmetyków, ale ich jakość, podstawowe oczyszczanie twarzy przeprowadzaj dwa razy dziennie, rano i wieczorem używając delikatnego żelu lub pianki myjącej, makijaż możesz usuwać za pomocą płynu micelarnego, ale uwaga! Ważne, aby nie zawierał w składzie wysuszającego alkoholu. Na koniec zawsze pamiętaj o toniku, który przywróci prawidłowe pH skóry.

2.Do opłukania twarzy używasz zbyt gorącej wody, która nadmiernie wysusza skórę a także rozszerza naczynka krwionośne oraz pory. W konsekwencji może to powodować zwiększone wydzielanie sebum, powstawanie tzw. „pajączków” oraz tworzenie niedoskonałości. Do mycia twarzy używaj letniej wody, która dodatkowo zwęzi pory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here