Historia firmy BiFIX sięga 20 lat. Jako pierwsi producenci w Polsce firma wprowadziła  na rynek herbaty owocowe. Bifix posiada swoje plantacje roślin sadowniczych w ekologicznym rejonie Polski oraz nowoczesne suszarnie owocowe, a dzięki wiedzy o wartościach odżywczych i leczniczych poszczególnych roślin, rozpoczęli  przygodę z herbatą owocową i ziołową.

Firma BiFIX oferuje szeroki wybór zdrowych i aromatycznych herbat owocowych BI FIX. Dzięki zastosowaniu technologii suszenia w niskich temperaturach, herbatki zachowują całą gamę wartościowych składników: biologicznie czynne substancje i kwasy organiczne, mikroelementy oraz witaminy. Kolekcję pełną aromatu, słońca i uśmiechu tworzą również herbaty ziołowe, zielone, czerwone, napary oraz inne kompozycje owocowe.

Herbatki są niesamowicie aromatyczne, ich opakowania są proste z przejrzystą szatą graficzną. Zapakowane są bardzo starannie, większość herbat pakowana jest pojedynczo w torebeczki.

Herbaty z oferty Bifix są starannie dobranymi kompozycjami, wyróżniają się bardzo intensywnym smakiem oraz naturalnym składem. Nawet herbaty w torebkach oraz ekspresowe zawierają w sobie same suszone owoce i liście.

Składniki herbatki wiśniowej: kwiat hibiskusa, owoce wiśni, owoce aronii, jabłko, koncentrat soku z aronii, aromat, kwas cytrynowy.

Herbatkę zalewa się wrzątkiem i zaparza przez ok.2-3 minuty. Oprócz pysznego smaku dostarcza ona naszemu organizmowi cenne substancje witaminy i minerały.

Herbaty liściaste głównie zielone zalewa się wodą o temp. 70-80 stopniach, wtedy zachowują najwięcej substancji zdrowotnych. W sypanych herbatach Bifix możemy zaobserwować czyste skręcone liście herbaty, w składzie występuje 100% zielonej herbaty.

Herbata zielona jest idealna dla osób palących papierosy, nasycona dużą ilością antyoksydantów skutecznie zwalcza wolne rodniki zawarte w dymie papierosowym. Zieloną herbatę otrzymuje się ze świeżo zerwanych listków, które następnie zostają podsuszone i podgrzane dzięki czemu zapobiega się procesowi fermentacji. Jak rozpoznać dobrej jakości zieloną herbatę? Susz powinien mieć barwę od srebrzysto do ciemnozielonej bądź oliwkowej z lekkim połyskiem, taką barwę mają herbaty Bifix. Herbata zielona jest także polecana dzieciom pod warunkiem, że zaparzymy dziennie 1-2 filiżanek słabego naparu, co działa uspokajająco i jest korzystne dla zdrowia. Przy zaparzaniu zielonej herbaty pamiętajmy aby temperatura wody nie przekraczała 60-90 stopni. Wrząca woda po odczekaniu 3-4 minut spada do temperatury 90 stopni. Czas parzenia zielonej herbaty jest uzależniony od jej jakości, jeżeli chcemy się orzeźwić i pobudzić napar trzymajmy pod przykryciem 3 minuty, wtedy herbata nie wiąże się z garbnikami. Wydłużając czas parzenia otrzymamy herbatę o działaniu relaksującym i odprężającym.

Skład wersji z imbirem i cytryną: herbata zielona, korzeń imbiru, skórka cytryny, trawa cytrynowa, aromat, kwiat bławatka.

Skład naparu owocowego z aronią: owoce aronii, jabłko, kwiat hibiskusa, aromaty.

Susze i napary owocowe to doskonały napój, który podczas jesienno-zimowych chłodów wspomoże nasz system odpornościowy. Owoce aronii zawierają związki biologicznie czynne tj. antocyjany i polifenole, które posiadają działanie przeciwutleniające.

Sposób parzenia: Do filiżanki wsypać 1 łyżeczkę owoców, zalać owoce wrzącą wodą. Dla uzyskania pełnego naparu trzymać pod przykryciem 3-8 minut.

Polecamy stronę producenta Bifix.