Nie od dziś wiadomo, ze podstawą naszej pielęgnacji skóry twarzy jest jej dogłębne oczyszczanie. W redakcji wypróbowaliśmy dla Was rytuał Sensilis maseczkę i peeling 2 w 1. Produkt przeznaczony jest do cery mieszanej i tłustej.

Peeling do twarzy o podwójnym działaniu:

– Oczyszczającym: połączenie białej glinki i dwutlenku tytanu pochłania nadmierny tłuszcze i reguluje działanie gruczołów łojowych.

-Złuszczającym: złuszczające cząstki jojoby oczyszczają zanieczyszczone pory

DSC_2212

Opinia:

Zabieg mieści się w miękkiej tubce o pojemności 75 ml. Produkt możemy stosować na dwa sposoby jako peeling raz w tygodniu oraz jako maseczkę pozostawiając kosmetyk na twarzy przez 15-20 minut. Rytuał wypróbowaliśmy na dwa sposoby. Konsystencja produktu jest dosyć gęsta dzięki czemu kosmetyk jest bardzo wydajny. Zapach rytuału jest przyjemny, delikatny, świeży, podczas masażu skóry czuć mikrodrobinki zanurzone w produkcie, które usuwają martwy naskórek. Produkt stosowany jako maseczka dosyć szybko zastyga na twarzy ze względu na obecność w składzie glinki białej.

DSC_2214Po aplikacji i zmyciu produktu twarz jest miękka, gładka i dogłębnie oczyszczona. Maska dodatkowo fajnie koi zaczerwienienia, nie podrażnia skóry. W roli delikatnego peelingu produkt również wypadł świetnie. Produkt nie wysusza skóry, po jego użyciu cera nabiera blasku pory są oczyszczone i delikatnie ściągnięte.

DSC_2219

Po regularnym stosowaniu produktu kolor naszej skóry ujednolicił się. Produkt przyjemnie się nakłada, nie spływa z twarzy. Stan naszej cery uległ wyraźnej poprawie.