Healthy skin woman face looking camera with long hair brunette

Większość z nas teoretycznie wie, jak powinno się pielęgnować skórę, że nawilżanie pomoże opóźnić procesy starzenia, a oczyszczanie to droga do pięknej i gładkiej cery. Jak jednak wygląda praktyka? Czy wiemy czego tak naprawdę potrzebuje nasza skóra? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę w podstawowej pielęgnacji.

Oczyszczaj

Codzienne oczyszczanie skóry i zmycie makijażu to absolutna podstawa. Dzięki temu zapobiegniesz zatykaniu się porów, a więc unikniesz powstawania trądziku, który czasem powstaje właśnie przez nadmierne zanieczyszczenie skóry. Aby właściwie zmyć z twarzy wszelkie zabrudzenia nie stosuj mydła, gdyż powoduje ono wysuszenie skóry, ale używaj specjalnie do tego przeznaczonych kosmetyków. Pamiętaj o złuszczaniu, używaj do tego specjalnych kosmeceutyków np. Foamer 15, marki Dermaceutic, który usuwa zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka, pozostawiając skórę delikatną i aksamitną. Do pielęgnacji domowej dodaj również tą w gabinecie, skorzystaj np. z peelingu kawitacyjnego lub mikrodermabrazji. Pamiętaj, aby oczyszczanie dostosować do rodzaju skóry, domowe peelingi gruboziarniste nie są wskazane np. do skóry wrażliwej, w tym przypadku lepiej sprawdzi się peeling enzymatyczny.

Nawilżaj

Istnieje prosta zależność – skóra wysuszona starzeje się szybciej, dlatego właściwy poziom nawilżenia skóry sprawi, że opóźnimy ten proces. Zatrzymanie w skórze wody i utrzymanie w niej prawidłowego natłuszczenia w oczywisty sposób przełoży się na jej dobrą kondycję. W tym celu wybieraj kosmetyki z kwasem hialuronowym np. Hyal Ceutic z kombinacją kwasu hialuronowego o niskiej i wysokiej masie cząsteczkowej. Kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej penetruje w głąb naskórka, poprawiając jego nawilżenie i napięcie. Ten o wysokiej masie cząsteczkowej ma właściwości ochronne, tworząc film na powierzchni skóry.

Odżywiaj

Mając na myśli odżywianie weź pod uwagę przede wszystkim prawidłową dietę dla pięknej skóry. Powinna ona być bogata np. w witaminy A, C i E oraz cynk, potas, żelazo i sód. Pamiętaj również o piciu dużej ilości wody. Oprócz tego używaj kosmetyków, które będą zawierały cenne dla skóry składniki odżywcze np. K Ceutic, zawierający działającą przeciwzapalnie witaminę K oraz kompleks witamin C i E, które mają silne działanie antyoksydacyjne.

kkkkkkkk

Ochraniaj

Jeśli chcesz jak najdłużej zachować młody wygląd skóry, uniknąć przebarwień i opóźnić powstawanie zmarszczek pamiętaj o ochronie przed szkodliwym promieniowaniem UV. Ochronę przeciwsłoneczną stosują również zimą, a kiedy latem słońce świeci mocno wybieraj kosmetyki z wysokim filtrem i bogatym składem np. Sun Ceutic. Zawarty w nim tlenek cynku i dwutlenek tytanu to znakomite związki mineralne, które zapewniają najbardziej stabilną, fizyczną ochronę skóry przed promieniowaniem UV.

Naucz się systematyczności

Pamiętaj, że drogą do sukcesu jest przestrzeganie prostych lecz sprawdzonych zasad. Regularna pielęgnacja sprawi, że jej rezultaty będą trwalsze. Systematyczność zarówno porannych, jak i wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych jest konieczna, aby twoje starania nie poszły na marne.

Źródło: Materiały prasowe