Kwas glikolowy pozwala na intensywne złuszczanie naskórka oraz wygładzenie i likwidacje zaskórników. Tym razem testujemy kwas glikolowy 15 % firmy Le’maadr.

Opis producenta:

Specjalistyczny preparat z 15% kwasem glikolowym zapobiegający i likwidujący objawy starzenia się skóry.
• Efektywne działanie złuszczające powierzchniowej warstwy rogowej naskórka
• Wspomaga odnowę i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzanie aktywności fibroblastów
• Zmniejsza głębokość zmarszczek

Sposób użycia:

Przed nałożeniem preparatu na twarz zrób test: zastosuj na skórę za uchem.  Preparat nakładać na suchą i czystą skórę, omijając okolice oczu.

Najlepsze efekty uzyskuje się stosując produkt przez 2-3 tygodnie. Przez pierwsze 2-3 dni najlepiej wieczorem nałożyć cienką warstwę preparatu i pozostawić ją na skórze na 5 minut. Następnie zmyć płynem micelarnym Le’Maadr lub wodą. Stopniowo wydłużać codziennie czas aplikacji do 15 minut. Po zmyciu preparatu nałożyć krem nawilżający. W ciągu dnia pod makijaż zastosować krem z wysokim filtrem SPF. W czasie stosowania preparatu może się pojawić lekki rumień, uczucie mrowienia i delikatnego pieczenia. Złuszczenie skóry następuje po kilku dniach, jest uzależnione od typu i rodzaju skóry. Serię zabiegów można powtarzać 2-3 razy w roku.  Nie stosować przy aktywnym trądziku pospolitym, przy zmianach ropnych, rozszerzonych naczynkach, cerze alergicznej, na skórę podrażnioną promieniami słonecznymi, po depilacji woskiem i zabiegach elektrolizy. Jeśli pojawi się silne podrażnienie skóry należy przerwać stosowanie preparatu.

DSC_78331

Opinia:

Produkt stosowany był zgodnie z zaleceniami producenta. Systematycznie wydłużałam czas jego stosowania, pierwszego dnia po nałożeniu odczuwałam delikatne szczypanie, co jest naturalnym efektem po stosowaniu kwasu glikolowego. Końcowy czas trzymania peelingu to 15 minut. Skóra po jego zastosowaniu stała się wygładzona i bardziej napięta. Peeling fajnie wyrównuje koloryt skóry. Peeling zawsze nakładałam wieczorem, po jego zmyciu wmasowywałam krem nawilżający. Produkt jest bardzo wygodny w użyciu, dzięki kremowej konsystencji przyjemnie rozprowadza się po buzi i łatwo się zmywa. Peeling jest bardzo wydajny wystarczył mi na całą serię zabiegów, którą z pewnością jeszcze powtórzę. Produkt nie podrażnił oraz nie wysuszył mojej skóry.

DSC_7840

Peeling świetnie normuje wydzielanie sebum, po jego użyciu skóra jest matowa, a pory zmniejszone. Podsumowując jestem bardzo zadowolona z działania peelingu z kwasem glikolowym, moja cera jest promienna i lepiej napięta.

Produkt dostępny jest zarówno w sklepach stacjonarnych jak i również sklepach internetowych.