Kwasy owocowe (AHA) otrzymywane są z produktów naturalnych. Najczęściej stosowanym kwasem AHA jest kwas glikolowy, który jest najlepiej i najskuteczniej absorbowany przez skórę. Posiada on małą cząsteczkę dwuwęglową dzięki czemu z łatwością przenika do warstwy rogowej naskórka. Kwas glikolowy charakteryzuje się szerokim zakresem działania, m.in. hamuje aktywność enzymów przez co powoduje złuszczanie komórek naskórka. Kwas glikolowy pobudza również odnowę komórkową przez co zwiększa syntezę kolagenu. Dzięki używaniu preparatów z kwasem glikolowym nie tylko zauważymy poprawę wyglądu skóry, ale również spłycenie blizn po trądzikowych, zmniejszenie się porów, rozjaśnienie przebarwień, poprawę kolorytu skóry, likwidację drobnych zmarszczek oraz nawilżenie skóry. Kosmetyki z kwasem glikolowym mogą stosować zarówno osoby młode jak i osoby w wieku dojrzałym.

Kwas glikolowy odznacza się od innych kwasów szybkim okresem gojenia oraz małym ryzykiem powikłań. Przy niskim pH kwas ten wykazuje działanie keratoregulujące pobudza złuszczanie i odnowę komórkową, przy wysokim pH wykazuje wyłącznie działanie nawilżające. Kwas glikolowy jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu, nawet przy wysokim stężeniu ryzyko powikłań i podrażnień jest niewielkie. Delikatne złuszczanie naskórka kwasem glikolowym trwa zazwyczaj od 2-3 dni, zabiegi najlepiej wykonywać w czasie jesieni i zimy, gdyż nadmierna ekspozycja na słońcu po zabiegu z kwasem jest szkodliwa dla skóry.

Kwas glikolowy szczególnie polecany jest osobą z cerą trądzikową, tłustą i normalną.

Podczas rozpoczynania przygody z kwasem glikolowym polecane są szczególnie emulsje z niską zawartością kwasu stosowane na noc.

Emulsja do twarzy z kwasem glikolowym 10% – 100ml

emulsja

Opis produktu: 
Pelingująca  emulsja do twarzy na noc, przeznaczona do cery normalnej lub tłustej. Zalecana dla osób, które wcześniej stosowały Lotion Lite 5 (5% kwasu glikolowego).
Rodzaj cery: 
Cera normalna, tłusta.
Korzyści kuracji kwasem glikolowym: 
Usunięcie martwego naskórka
Lepsze przenikanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach w głąb skóry
Rozjaśnianie przebarwień posłonecznych, hormonalnych, po ciążowych
Spłycanie zmarszczek
Spowalnianie procesów starzenia skóry
Regulacja wydzielania sebum
Sposób użycia: 
Przed użyciem wstrząśnij butelką. Umyj twarz Gentle Cleanser, a następnie rozprowadź warstwę emulsji na twarz i szyję, delikatnie wcierając. Przy pierwszym zastosowaniu pozostaw emulsję na skórze przez 2 godz., a następnie umyj twarz Gentle Cleanser. Jeśli w ciągu 24 godz. nie pojawią się podrażnienia, stosuj emulsję na całą noc. Zawarty w preparacie kwas glikolowy może wywołać łagodne uczucie mrowienia lub zaczerwienienie skóry. Objawy te związane są z aktywnym działaniem preparatu i są przemijające. Nie należy stosować emulsji na uszkodzoną skórę. Przy stosowaniu preparatów złuszczających należy zrezygnować z opalania oraz stosować filtry przeciwsłoneczne SPF 30. W przypadku dostania się preparatu do oczu przemyć ciepłą wodą. Produkt nie zawiera substancji zapachowych.

Źródło: Diagnosis.pl
(Artykuł sponsorowany)