Jesienne przesilenie daje ci się we znaki? Wypróbuj naturalnych sposobów na wzmocnienie organizmu, sięgnij po lecznicą roślinę, która wzmocni i odtruje twój organizm. W Polsce występuje sześć rodzimych gatunków brzozy. Brzoza o białej lub ciemnej korze występuje w lasach, łąkach i parkach, osiąga długość 25-30 m wysokości. Najpopularniejszym produktem pozyskiwanych z brzozy jest jej sok, który jest zbierany wczesną wiosną po odpowiednim nacięciu pnia. Sok z brzozy to wielka bomba witaminowa, jest przezroczysty i ma cierpko-gorzkawy smak, zawiera garbniki oraz sporo węglowodanów. Sok z brzozy możemy kupić w sklepach ze zdrową żywnością bądź pozyskać go sami. Oskoła czyli świeży sok z brzozy to wyjątkowy skuteczny środek na wiele dolegliwości. Dawniej wierzono, że brzoza chroni przed duchami dlatego często możemy je także spotkać na cmentarzach. Warto raz na jakiś czas przytulić się do kory drzewa to poprawi nasze samopoczucie. Oskoła jest skondensowanym źródłem witamin i minerałów, zaleca się go osobom starszym ok.2 szklanki dziennie. Nie wskazane jest podawanie go niemowlakom może być przyczyną biegunek i uczuleń. Sok z brzozy można łączyć także z aronią, dzięki czemu wzmocnimy jego właściwości uodparniające. Moc brzozy sprzyja także naszym zmęczonym oczom. Świetnie nawilża powieki, niweluje worki pod oczami i zapobiega stanom zapalnym. Spraw sobie raz w tygodniu relaks z nasączonymi sokiem brzozowym wacikami. Szczególnie zalecane jest to osobom stale pracującym przed komputerem.

collect birch sap

Sok z brzozy zawiera także substancje, które pobudzają wydalanie moczu, usprawnia też działanie kanalików nerkowych i zapobiega tworzeniu się kamieni. Zalecany jest również sobą którzy spożywają duże ilości mięsa. Kuracje należy stosować 2-3 tygodnie i wypijać pół szklanki soku z brzozy dwa razy dziennie. Z dobrodziejstw brzozy korzysta także współczesna medycyna, drzewo wykorzystywane jest także do produkcji cukru (ksylitol).

3 KOMENTARZE

  1. Sok z pokrzywy pijam od czasu do czasu. Z brzozy jeszcze nie próbowałam. Sądząc po właściwościach – czas spróbować!

  2. Sok z pokrzywy pijam od czasu do czasu. Tego z brzozy jeszcze nie próbowałam, choć widuję go w sklepach. Sądząc po właściwościach – czas spróbować!

  3. Bardzo lubie sok z brzozy pije już od jakiegoś czasu ale przeważnie sięgam po te sklepowe 🙁

Comments are closed.