Codziennie wypada nam ok.100 000 tys. włosów, częste prostowanie, suszenie ich gorącym powietrzem, farbowanie osłabia cebulki włosowe i przyczynia się do wzmożenia wypadania. Nasze włosy rosną aktywnie w fazie anagenowej, która trwa od 1 do 4 lat. Podczas trwania tej fazy dochodzi do gwałtownego zwiększenia liczby komórek. Faza katagenowa to kolejny cykl życia włosa, trwa od 2 do 4 tygodni, podczas jej trwania korzeń ulega skurczeniu, włosy już nie rosną ale także nie wypadają. Ostatnim etapem jest faza telogenowa , która trwa ok. 2 miesiące, jest to czas uśpienia włosa, po tym czasie włos zaczyna wypadać i jest zastępowany przez nową cebulkę. Wszystkie włosy przechodzą przez cykl tych trzech faz, nie unikniemy całkowitego wypadania włosów, lecz możemy ten proces nieco opóźnić. Częsty stres, zła dieta, niewyspanie przyczyniają się do nadmiernego wypadania włosów i mogą być przyczyną poważnych problemów. Wypróbuj naszych rad, wzmocnij i zregeneruj swoje włosy aż po same końce.

p1406_zestaw_phh_1015_d

  1. Wypróbuj specjalistycznych produktów

Duet z Pharmaceris może zdziałać cuda, jest przeznaczony zarówno dla kobiet jak i również dla mężczyzn. Pomaga walczyć z nadmiernym wypadaniem włosów, działa na poziomie cebulek włosowych, poprawia ich mikrokrążenie i dotlenienie komórek. Składnikami aktywnymi zawartymi w szamponie oraz specjalnym preparacje jest naturalny czynnik wzrostu FGF oraz kofeina. Połączenie tych dwóch składników powoduje przyspieszenie procesu powstawania nowych włosów. Produkty ponadto nie zawierają żadnych parabenów, silikonów, alkoholu, barwników i alergenów.

2. Masuj regularnie swoją skórę głowy

Regularne szczotkowanie pobudza krążenie w skórze głowy, zwiększa transport składników odżywczych, dzięki czemu nasze cebulki są wzmocnione. Masaż wykonuj systematycznie każdego dnia, włosy czesz w kierunku od czoła do karku.

3.Regularnie podcinaj końcówki

Gdy nie będziesz regularnie podcinała końcówek, będą się one same łamać. Rozdwojonego i połamanego włosa nie jest nic w stanie odbudować. Podcinaj końcówki przynajmniej raz w miesiącu.

Gotowa na burzę zdrowych i mocnych włosów? To do dzieła!