Clowns contouring to najnowszy trend otwierający drzwi do świata piękna, wzorujemy się na klaunie chodź brzmi to nieco śmiesznie, jest to niezawodna technika stworzenia perfekcyjnego makijażu twarzy. Zjawisko konturowania twarzy wzorujące się na postaci klauna zaczęło się od opublikowanych filmów wideo na YouTube. Baza teatralna clown subtelnie modeluje nasz zarys twarzy. Proces tworzenia makijażu jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnych zdolności, do jego wykonania potrzebny nam:

  1. Jasny podkład bądź korektor, idealny powinien być o 3 tony jaśniejszy od naszej skóry, produkt świetnie zatuszuje nasze cienie pod oczami i rozświetli naszą skórę.
  2. Ciemny podkład , który będzie maskował nasze mankamenty np. zbyt szeroki nos.
  3. Róż do policzków, najlepiej w kolorze wściekłego różu.

Jasny podkład nakładamy na środek policzków, pod brwiami, na końcówkę brody, na czoło  środek nosa oraz wokół ust. Ciemnym fluidem modelujemy dolne partie żuchwy, skrzydełka nosa oraz boki czoła. Policzki podkreślamy różowymi kołami.

Po nałożeniu kosmetyków należy je lekko rozcierać gąbeczką beauty blender bądź pędzelkiem o grubych i sztywnych włosiach. Nowa technika nie tylko daje świetny efekt, ale także dostarcza wspaniałej zabawy.