Bronzery inaczej pudry brązujące ostatnimi czasy stały się bardzo popularne, Polki pokochały naturalną, delikatną opaleniznę muśniętą słońcem. Przy stosowaniu samoopalaczy zawsze istnieje ryzyko plam czy nierówności. Bronzer nie stwarza takich zagrożeń, nie tworzy smug i nie wysusza skóry. Jak go odpowiednio dobrać ?

Po pierwsze musimy przyjrzeć się swojej karnacji im jaśniejsza tym jaśniejszy bronzer musimy wybrać. W przypadku jasnej skóry i ciemnego bronzera efekt będzie nie naturalny ,wręcz sztuczny.

powder-1419290-1279x915

Drugą zasadą jest dobranie odpowiedniego rodzaju bronzera, na rynku dostępne są produkty w postaci kremu, kulek, musu i tradycyjnego kompaktu. Dla początkujących osób najlepszym rozwiązaniem będzie bronzer w kompakcie, zapewnia on łatwą aplikacje i naturalny efekt. Najczęstszym błędem stosowania kompaktu jest przesadzanie z jego ilością. Puder wystarczy musnąć pędzlem kilka razy i lekko omiatać skórę twarzy.

W przypadku twarzy okrągłej bronzer stosujemy od połowy ucha kierując się do środka policzka , dzięki czemu wyszczuplimy optycznie naszą twarz.

Twarz kwadratową modelujemy poprzez nakładanie bronzera tylko na kąty czoła i boki policzków.

Trójkątną twarz łatwo wymodelować nałożeniem pudru na czubek brody oraz szczyty kości policzkowych.

W przypadku owalnej twarzy puder nakładamy na brodę oraz skronie aby złagodzić rysy twarzy.

Większość kobiet wybiera także pudry brązujące zbyt pomarańczowe i błyszczące , które dodają lat i wyglądają na twarzy nieestetycznie. Bronzer należy nakładać miękkim i dużym pędzlem.